Żłobek Mały Świat

Oferta

ŻŁOBEK "MAŁY ŚWIAT"

 

Nasze placówki spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa, higieny i opieki nad najmłodszymi dziećmi, potwierdzone niezbędnymi certyfikatami.
Żłobki czynne są w godzinach od 6.30 do 17.00.

 

Żłobek przy ul. Nowy Świat zajmuje powierzchnię 250 m kwadr. posiada 3 bawialnie i 3 sypialnie, zaplecze kuchenne, socjalne oraz szatnię. Sale przestronne i nowocześnie wyposażone dostosowane do wieku dzieci. Mamy 3 oddziały (grupy), każda grupa liczy 16 dzieci, z podziałem na wiek. Dysponujemy własnym ogródkiem, gdzie nasi milusińscy spędzają czas na świeżym powietrzu. Parking na terenie żłobka

 

Żłobek przy ul. H.Modrzejewskiej 9 mieści się w spokojnej dzielnicy bezpośrednio przy lesie. Placówka o powierzchni 650 m kwadr. dysponuje 5 salami i sypialniami, zapleczem kuchennym, socjalnym oraz szatnią. Sale przestronne i nowocześnie wyposażone dostosowane do wieku dzieci. Do dyspozycji dzieci plac zabaw na terenie żłobka oraz parking.

 

Nad naszymi placówkami czuwa dyplomowana pielęgniarka oraz dietetyk, który dostosowuje posiłki do wieku uwzględniając indywidualne diety dzieci.

 

Zapraszamy dzieci od 0,6 do 3 lat

 

W ramach czesnego oferujemy: dodać zajęcia rozwojowe z sensoplastyki i sensomotoryki

 

 

Żłobek od września 2017 r. korzysta z dofinansowania z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. W żłobku za pobyt opłaca się czesne. Dodatkowo naliczana jest opłata za wyżywienie dla dzieci, które korzystają z posiłków. Za okres nieobecności dziecka w żłobku rodzicom przysługuje zwrot kosztów ustalonej dziennej stawki żywieniowej od drugiego dnia nieobecności. Rodzice dostarczają na bieżąco podpisane pieluszki, jak i mokre chusteczki.

 

Drogi Rodzicu szukasz miejsca dla swojego dziecka? – zadzwoń i odwiedź naszą placówkę, a zobaczysz co mamy Tobie i Twojemu dziecku do zaoferowania.

 

„KAŻDA PODRÓŻ ZACZYNA SIĘ OD MAŁEGO KROKU”.

 

Zapraszamy zatem do Naszego Małego Świata na pierwszy mały krok edukacyjny.

Zachęcamy do pobrania wniosku o przyjęcie dziecka do żłobka i wysłanie go na adres e-mailowy biuro@zlobekmalyswiat.pl KARTA ZGŁOSZENIA

 

Tego nie należy robić. Unikaj błędów!

 

Lęk separacyjny u dzieci pojawia się około 7 miesiąca życia i trwa mniej więcej do wieku szkolnego. Jest czymś normalnym, pojawia się u każdego dziecka bez wyjątków. Rozpoczęcie uczęszczania dziecka do żłobka wiąże się niekiedy z pierwszą separacją dziecka od matki. Niektóre dzieci mają już za sobą pierwsze doświadczenia separacyjne, takie jak pozostawanie z dziadkami, opiekunką, czy innymi osobami. Dzieci, które już wcześniej separowały się od rodziców (były zostawiane np. z dziadkami czy opiekunką) wydają się mieć mniejsze problemy separacyjne w okresie adaptacyjnym do żłobka.

 

Barbara Kulaç

Psycholog

 

Niektóre twoje zachowania, choć intuicyjne i wynikające z dobrej woli, mogą zaburzyć proces adaptacji albo nawet zniszczyć to, co udało się osiągnąć do tej pory. Oto, czego nie powinnaś robić.

  • Nie płacz. Nigdy nie pozwalaj sobie na taką słabość. W oczach dziecka tworzysz wówczas tragedię – dzieje się coś naprawdę złego.
  • Nie znikaj bez pożegnania. Twoje dziecko może odnieść wrażenie, że je porzuciłaś!
  • Nie ulegaj, gdy dziecko płacze. Jeśli zmienisz zdanie i powiesz „No dobrze, masz dziś gorszy dzień, wracamy” – to uwierz, twoja pociecha nie odbierze tego jak wyjątek. Raczej zrozumie, że jednak jest inna opcja, więc warto płakać, nawet bardzo długo.
  • Nie zaglądaj do sali po pożegnaniu. W ten sposób tylko utrudnisz dziecko rozpoczęcie dnia. Może się nawet zdarzyć, że pożegnanie było całkiem spokojne, ale poprzez taki twój mały gest dziecko nagle zacznie płakać.
  • Nie kłam („będę w szatni”, „wychodzę tylko na chwilkę”). Dziecko przestanie ci ufać i wszystko stanie się jeszcze trudniejsze.

 

Jeśli tylko będziecie trzymać się tych reguł, proces adaptacji nie powinien trwać dłużej, niż kilka tygodni. I potem jedyne, co zobaczycie, to radosne dziecko, które szybko daje buziaka, bo koniecznie musi już biec do swoich kolegów.